Opplæringsvideoer
På Kompetansebroen finner du opplæring i i LTMV prosedyrer og utstyr.
Ahus har ansvar for levere medisinteknisk utstyr og forbruksmateriell som pasienten trenger for behandling hjemme. Typisk utstyr er ventilator, sug, forstøverapparat, hostemaskin og pulsoksymeter og lignende.
Under finner du informasjon om det medisinsktekniske utstyret vi bruker i LTMV-behandlingen, lister over forbruksmateriell og informasjon om vedlikehold.
Ahus skal gi veiledning og dele kunnskap med kommunen, slik at pasienten får god og trygg helsehjelp utenfor sykehuset. LTMV-teamet har ansvar for å gi pasient, pårørende og kommunalt helsepersonell nødvendig opplæring i aktuelle prosedyrer.
Noen av prosedyrene som er relevante for LTMV-behandlingen er: sug av øvre luftveier, masketilpasning og trakealkanyle. Se alle prosedyrene under.
På Kompetansebroen finner du opplæring i i LTMV prosedyrer og utstyr.
På siden under kan du lese mer om hvordan vi jobber for å sikre gode overganger fra barn til voksen for pasienter med LTMV.